In het vorige Kypmantsje heb ik u op de hoogte gebracht van de verschillende activiteiten waar ik mee bezig geweest ben en dat wil ik nu ook weer doen. Het begon op woensdag 18 november toen Geert van Tuinen van Omrop Fryslân voor het programma “de middei fan Fryslân” zijn pijltje op IJlst had gegooid. Zo kwam hij dus naar Drylts voor het programmaonderdeel “flean d’r út”. Hierin zoekt hij naar speciale dingen in de plaats waar hij naartoe gaat en bezoekt hij inwoners die een mooi/goed/leuk verhaal hebben. Zo kwam hij o.a. bij Pieter Bult, Lieuwe en Mieke Bergstra en Edsko Hekman, maar ook bij mij. We hebben buiten de uitzending om vele zaken besproken en tijdens de uitzending was de aandacht gericht op het zijn van stadsomroeper. Hierbij heb ik o.a. alvast de roep voor de intocht van Sint Nicolaas laten horen. Het gehele programma was wederom een goede promotie voor onze stad DRYLTS!!!! Een stad waar best wel veel te beleven is. Zaterdag 21 november de aankomst van Sint Nicolaas bekend gemaakt aan de inwoners van IJlst. Fijn dat de goedheiligman zich inzet om dit oude vak van omroepen te ondersteunen. Wat was het trouwens vreemd weer; in het zonnetje beginnen met roepen en halverwege de route een bui op de kop en kleddernat thuis komen. Het kan verkeren heeft een bekende dichter ooit geschreven. De intocht van de goedheiligman was een groot spektakel. Ook van mijn kant een compliment aan de organisatie die de Sint toch elk jaar weer uit zijn drukke programma weet los te rukken om IJlst aan te doen. In mijn agenda op dit moment geen activiteiten, dus een periode van relatieve rust zal ik maar zeggen/schrijven.

Zegt het voort, zegt het voort

Harmen de Vries

Stadsomroeper Houtstad IJlst

Eegracht 24

Tel. 0515 532057

 

Er kan niet meer worden gereageerd

Je kunt hier niet op reageren.