Het zijn de afgelopen maanden mega drukke tijden voor bestuur, trainers en de vele vrijwilligers van G.V. de Stânfries geweest om het 110-jarig jubileum tot een spectaculaire en onvergetelijke show te maken. In “De Utherne” werden de jeugdleden elke week van ruwe diamantjes gepolijst tot veertien karaats glinsterstukken. De glans op maandag 28 december bij de ouverture zal zijn weerga niet vinden. Na de vele oefensessies van de jongeren rest de organisatie nog tien dagen om de IJlster sporthal tot een metamorforische entourage om te bouwen. Tien jaar geleden verliet het publiek schuddebuikend de hal nadat de plaatselijke gymnastiekvereniging het 100-jarig bestaan op een uitbundige wijze had vorm gegeven. “En dat smaakte al naar meer”, verklaarde Mieke Bergstra destijds die met de huidige trainers en trainsters in de personen van Nellie de Vries, Paulien Overzet, Anke Haanstra, eega Lieuwe en dansdocente Annette Nouris het hart van de organisatie is. Ondersteund achter de schermen door de gebroeders Jeroen en Ludo Brink – al maanden in touw met licht, geluid en fotografie-, het voltallige bestuur en vele helpende handen “dreigt” deze show een absolute climax te worden in het prachtige bestaan van De Stânfries. In vergelijking met de show van een decennium geleden is de opzet identiek, maar is de inhoud gevarieerder en spectaculairder, ligt Mieke Bergstra een klein tipje van de sluier op. Het aantal van drie voorstellingen is straks in een mum van tijd uitverkocht. “We hebben nu ook een matineevoorstelling op de dinsdag. Bij deze voorstelling doen ook de kleutergroepen van gym en dans mee. Tijdens de avondvoorstellingen maken zij geen deel uit van het programma”, vertelt Paulien Overzet. Om het geheel te financieren is het bestuur inventief geweest. “Bij elke show wordt er o.a. een verloting gehouden. Daarnaast hebben we een veiling van schilderijen, een Viparrangement bij SC Heerenveen aangeboden door Univé, en zetten we onze sponsoren in het zonnetje met een speciaal programma ”, zegt Koos Nederhoed. Wie nieuwsgierig vraagt naar de inhoud van de show krijgt vooralsnog nul op het rekest. “Het belooft een onvergetelijke gebeurtenis te worden en de thuisblijvers zullen dit jubileum helaas op DVD moeten aanschouwen. Beeldschermen plaatsen voor de hal gaat ons budget jammer genoeg net te boven. We hadden de hal wel dubbel kunnen vullen ”, besluit de preses.

Voorstellingen:

Maandag 28 december     19.30 uur

Dinsdag 29 december       14.00 uur en 19.30 uur

Kaarten reserveren? Mail naar miekedestanfries@gmail.com

€ 7,50 / t/m 11 jaar € 5,00 incl., consumptie.

 

Er kan niet meer worden gereageerd

Je kunt hier niet op reageren.